fbpx
FOX padidėjusio jautrumo maistui tyrimas 287

FOX padidėjusio jautrumo maistui tyrimas 287

FOX efektyvus maisto jautrumo tyrimas 287 – tai medicininis tyrimas, kuriuo ištiriamas jautrumas maistui, matuojant IgG antikūnų kiekį kraujyje konkretiems maisto produktams. Šio tyrimo metu tiriami 287 skirtingi maisto produktai ir maisto priedai iš 13 skirtingų maisto produktų grupių. Tai tyrimas, kuris atliekamas išorinių būdu (in vitro) ir suteikiantis pusiau kiekybinį rezultatą. Tyrimas gali aptikti 1-4 IgG poklasių antikūnus.

*In vitro – medicininiu požiūriu reiškia bandymą ar eksperimentą, kuris atliekamas ne gyvame organizme – dažniausiai laboratorijoje.

*IgG antikūnai – baltymų molekulės, kurias organizmas gamina, kad apsaugotų nuo kenksmingų medžiagų. Jie yra vienas iš pagrindinių antikūnų tipų ir yra vadinami imunoglobulinu G. IgG antikūnai yra svarbūs imuninės sistemos atsakui į infekcijas ir kitas sveikatos problemas, nes jie geba atpažinti kenksmingas medžiagas, tokias kaip virusai ar bakterijos. Taip pat IgG antikūnai gali reaguoti į tam tikrus maisto produktus ir sukelti maisto netoleravimą arba jautrumą.

FOX tyrimo unikalumas

Tai pirmasis tyrimas Lietuvoje ištiriantis ne tik „Didįjį 8“ (pienas, kiaušiniai, kviečiai, žemės riešutai, riešutai, soja, žuvis ir vėžiagyviai) bei kitus dažniausiai mūsų racione vartojamus maisto produktus, bet ir naujus maisto produktus. FOX tyrimu, palyginus su kitais padidėjusio jautrumo maistui reakcijas nustatančiais tyrimais, papildomai ištiriama:

 • Skirtingos kviečių rūšys.
 • Naujesni vaisiai ir uogos (šilkmedžio uogos, šeivamedžio uogos, pasiflora).
 • Valgomieji vabzdžiai (naminis svirplys, skėrys keleivis, didysis milčius) – tai vis dažniau naudojamas maisto šaltinis, skirtas padidinti baltymų kiekį tokiuose maisto produktuose, kaip: baltyminiai batonėliai kokteiliai, makaronai, iš vabzdžių pagaminti užkandžiai, sausainiai, saldainiai, nepadidinant jų kainos.
 • Mėsos klijai (M-Transgliutaminazė) – tai maisto priedas (fermentas randamas žmogaus, augalų ar gyvūnų organizmuose) naudojamas perdirbtuose mėsos ir žuvies gaminiuose, siekiant pagerinti jų skonį, spalvą ar tekstūrą.
 • Sveikatinimosi produktai – tai nauji maisto produktai tokie, kaip: varnalėšos šaknis, peruvinė pipirnė, ženšenis, ginkmedžio, jakono šaknys,  skirti pagerinti sveikatą, tačiau galintys sukelti padidėjusį jautrumą ar nepageidaujamus simptomus.

FOX tyrimo technologija yra pagrįsta dauginės detekcijos ELISA testu, kuris leidžia vienu tyrimu nustatyti reakcijas beveik į 300 maisto produktų ir jų priedų. Tyrimo metu naudojamos nanotechnologijos, kurios padeda užtikrinti tyrimo jautrumą ir specifiškumą, o mėginiams imti tik 12 mikrolitrų kraujo serumo ar plazmos. Prieš užsodinant tiriamus baltymus ant membranos, kiekvienas maisto produktas ar molekulė yra suporuojami su specialiai jam pritaikyta nanodalele. Tai suteikia itin didelį pranašumą prieš kitus, gardelių technologija paremtus tyrimus, padidinant paviršiaus plotą ir užtikrinant optimalų epitopų (fragmentų, sužadinančių imuninį atsaką su jiems būdingu specifiškumu) atidengimą.

Tad FOX yra neabejotinas lyderis imunodiagnostikos srityje, padidėjusio jautrumo maistui reakcijų nustatyme, ir yra be galo tikslus nustatydamas maisto produktų netoleranciją ar alergijas, padėdamas asmenims sužinoti, ar jie turėtų vengti tam tikrų maisto produktų ar tik molekulių, susijusių su mitybos rekomendacijomis.

FOX padidėjusio jautrumo maistui tyrimas rekomenduojamas:

 • Siekiant įvertinti šiuometinę mitybos būklę.
 • Jaučiant lėtinį nuovargį, galvos skausmus.
 • Įtariant IgG nulemtas padidėjusio jautrumo maistui reakcijas (dažniausiai pasireiškia pilvo pūtimu, skausmu).
 • Susiduriant su sunkumais keičiant kūno kompoziciją.
 • Įtariant neinfekcinės kilmės žarnyno uždegimą.
 • Sergant dirgliosios žarnos sindromu.

Pasiruošimas FOX tyrimui
Šiam tyrimui specialaus pasiruošimo nereikia. Kraujas tyrimui gali būti paimtas bet kuriuo paros metu, prieš ir po maisto.
Mėginiui tinkamas kapiliarinis kraujas iš piršto ar veninis iš venos, todėl tyrimas yra draugiškas ir vaikams, ir suaugusiems.

Tiriami IgG antikūnai į vaiko organizmą gali patekti nėštumo metu per placentą bei maitinant, per motinos pieną, ir vaiko organizme jie išlieka iki 2 metų. Dėl šių priežasčių tyrimą vaikams rekomenduojama atlikti praėjus bent 2 metams, po baigimo žindyti krūtimi.

FOX suteikia individualią mitybos analizę ir rekomendacijas
Atlikus tyrimą pacientas gauna aiškiai ir suprantamai pateiktus tyrimo rezultatus bei individualizuotą, pilnai automatizuotą, dirbtinio intelekto tyrimų rezultatų interpretaciją.

Interpretacija pateikia:

 • Galimus su maisto produkto netoleravimu susijusius simptomus.
 • Informaciją apie tai, kurių patiekalų gamybai dažniausiai naudojami netoleruojami maisto produktai.
 • Alternatyvių, panašaus skonio maisto produktų, kuriais galima pakeisti maistą sukeliantį padidėjusio jautrumo reakcijas, sąrašą.

FOX tyrimas suteikia galimybę pačiam pacientui pasirinkti alternatyvius maisto produktus, su kuo mažiau apribojimų, tam, kad ir toliau galėtų valgyti savo mėgstamiausius patiekalus, o tyrimo rezultatų interpretacijos nuolat atnaujinamos ir tobulinamos, jog rekomendacijos būtų aktualiausios ir aukščiausios kokybės.

Ką daryti pacientui gavus FOX tyrimo rezultatus?
Gavus FOX tyrimo rezultatus, pacientui rekomenduojama:

 • Bent 3 mėnesius nevalgyti tyrime geltonai pažymėtų maisto produktų.
 • Mažiausiai 6 mėnesius nevalgyti raudonai pažymėtų maisto produktų
 • Žaliai pažymėti maisto produktai yra saugūs vartoti.

Manoma, jog griežtai vengiant atitinkamo maisto, paciento savijauta turėtų pagerėti per porą mėnesių ar net greičiau.

 

FOX padidėjusio jautrumo maistui tyrimo 287 programa
259 €
Tyrimo atlikimo rezultatai gaunami po apytiksliai 10 d.d.

P9 Klinikos Paslaugos

Pacientai – mūsų prioritetas, mes siūlome kokybiškas medicinos paslaugas Vilniuje, bei profesionalų komandą.

Užsiregistruokite
Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Kaip atvykti?

Manufaktūrų g. 20 (antras aukštas), Vilnius

PĖSČIOMIS

Jeigu bandysite ateiti pėsčiomis – mūsų kliniką rasite „P9 office” pastato antrame aukšte.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką galima parkuoti automobilį gatvėje.
Parkavimas MOKAMAS.
Parkavimo kaina 1 val. 0,60 € | I-VI 8:00-20:00 | Geltona zona

Registruokitės vizitui jums patogiu būdu

Lauksime Jūsų atvykstant!

Telefonu:
+370 694 65000
El.paštu:
info@p9klinika.lt
Internetu:
Mano daktaras