Krepšelis

Krepšelis tuščias

Pilvo skausmas, trauma, pykinimas – kada kreiptis į chirurgą?

Pilvo skausmas – simptomas, kuris gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti disfunkcijos arba sutrikimų ženklas, kuris įtakoja pilvo organus, įskaitant virškinimo sistemą, inkstus, kepenis, tulžies pūslę arba reprodukcinės sistemos organus. Pilvo skausmas gali būti labai varginantis bei kelti nuolatinį nerimą ir, nors kai kurie pilvo skausmai gali išnykti savaime, kitiems gali prireikti medicinos specialisto, o būtent – gydytojo chirurgo patirties.

Gydytojai chirurgai: kada į kurį kreiptis?

Abdominalinė chirurgija

Abdominalinės chirurgijos gydytojas – tai specializuotas gydytojas, gydantis pilvo ir jo organų ligas bei būkles. Jis atlieka chirurginę intervenciją apčiuopiamiems dariniams, tokiems kaip išvaržos, navikai, cistos, sunkūs limfmazgiai, taip pat sprendžia ūmias ligas, tokias kaip apendicitas, kiaušidžių susisukimas, tulžies akmenys, abscesai, žarnyno nepraeinamumas, invaginacija ir pilvo pažeidimai.

Rekonstrukcinė chirurgija

Rekonstrukcinė chirurgija yra specializuota chirurgijos sritis, kurios tikslas yra atkurti dėl traumų, nudegimų, onkologinių ligų ar kitų priežasčių prarastas įvairias organizmo funkcijas ir audinius. Rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas chirurgas atlieka planines mikrochirurgines, onkochirurgines, žaizdų, estetines veido, kūno formų korekcijos ir kitas operacijas.

Plastinė chirurgija

Plastinė chirurgija – dar viena chirurgijos sritis, kurios tikslas yra pašalinti išvaizdos defektus. Vienos populiariausių plastinės chirurgijos gydytojo atliekamų operacijų yra krūtinės didinimas implantais, pilvo plastika, ausų plastinė operacija, nosies korekcija, riebalų nusiurbimas ir kt.

Apendicitas ir apendicito simptomai – kaip atpažinti?

Apendicitas – tai viena dažniausių pilvo organų patologijų, kuri reikalauja chirurginės intervencijos. Tai kirmėlinės ataugos uždegimas, kuris gali kilti dėl jos užsikimšimo, dažniausiai dėl kirmėlinės ataugos obstrukcijos. Vienas dažniausių apendicito simptomų – ryškus pilvo skausmas, apačioje, dešinėje pusėje. Papildomi simptomai gali apimti pykinimą, vėmimą, karštį ir padidėjusį baltųjų kraujo ląstelių kiekį kraujyje.

Diagnozuojant apendicitą, gydytojas atsižvelgia į paciento simptomus, atlieka fizinį tyrimą ir gali nurodyti papildomus diagnostinius tyrimus, tokius kaip kraujo, ultragarsiniai tyrimai arba kompiuterinė tomografija. Jei diagnozė patvirtinama, reikia nedelsiant atlikti apendektomiją, kurios metu chirurgiškai pašalinama uždegimą turinti kirmėlinė atauga. Laiku atlikta apendektomijos operacija yra svarbi, kad būtų išvengta apendicito perforacijos (kirmėlinės ataugos plyšimo) ir uždegiminio proceso plitimo į pilvo ertmę, kuris gali sukelti sunkesnes komplikacijas bei mirtį.

apendicitas p9klinika vilniuje pilvo skausmai

Pilvo skausmas, trauma, pykinimas – kada dar reikėtų kreiptis į chirurgą?

Pilvo skausmas, trauma, pykinimas yra geriausiai žinomi simptomai dėl kurių reikėtų kreiptis į chirurgą, bet tai tikrai ne viskas. Chirurgas konsultuoja, diagnozuoja, nustato simptomų priežastis bei padeda suprasti jų pobūdį, esant bet kokiam pakitimui pilvo srityje ar jaučiamam skausmui. Vertėtų kreiptis į chirurgą, jei jaučiate bent vieną iš šių simptomų

Pilvo skausmas

jei jaučiate ūmų arba ilgalaikį skausmą bet kurioje pilvo srityje, tai gali būti įspėjantis ženklas apie galimas pilvo organų problemas. Tai gali rodyti skrandžio opas, žarnyno užsikimšimą, uždegimą ar kitas būkles, kurias tik gydytojas gali tinkamai įvertinti ir diagnozuoti.

Rijimo sutrikimas

jei pastebite pokyčius savo rijimo įpročiuose, pvz., sunkumus ryjant, nuolatinį rėmenį, tai gali būti ženklas apie virškinimo sistemos sutrikimus ar kitas būkles, kurių gydymui gali prireikti gydytojo intervencijos.

Pykinimas ir vėmimas

jei pastebite pasikartojantį ar stiprų pykinimą ir vėmimą, tai gali būti susiję su virškinimo sistemos sutrikimais ar kitomis pilvo organų būklėmis, tokiomis kaip: apendicitas, tulžies akmenys ir kt., ypatingai jei tai lydi intensyvus pilvo skausmas. Tokiu atveju kreipimasis į gydytoją yra būtinas, siekiant išvengti tolimesnių komplikacijų.

Apetito sumažėjimas

Staigus ar ilgalaikis apetito sumažėjimas gali rodyti įvairias virškinimo sistemos ligas ar sutrikimus. Gydytojas gali atlikti išsamų tyrimą ir nustatyti šios būklės priežastis bei duoti patarimų normalaus apetito atstatymui.

Rėmuo

jei kenčiate nuo simptomų, susijusių su rūgštingu skrandžio turinio grįžimu į stemplę (gastroezofaginis refliuksas), tokių kaip rėmuo, stemplės deginimas ar sunkumo jausmas krūtinėje, chirurgas gali padėti nustatyti priežastį ir pasiūlyti gydymo planą, skirtą šioms problemoms kontroliuoti.

Kraujavimas iš virškinamojo trakto

Kraujavimas iš virškinamojo trakto gali būti rimtas simptomas, reikalaujantis skubios medicininės pagalbos. Tai gali būti susiję su skrandžio opomis, stemplės ar žarnyno kraujagyslėmis. Pastebėjus kraują išmatose arba vemiant būtina kreiptis į gydytoja, kad laiku sustabdyti tam tikrų ligų plitimą, kurios gali sukelti rimtas komplikacijas ar net mirtį.

Pilvo skausmas p9klinika vilniuje chirurgija
Vidurių užkietėjimas

Ilgalaikis arba besikartojantis vidurių užkietėjimas gali rodyti žarnyno sutrikimus, obstrukciją ar kitas virškinimo sistemos problemas. Gydytojas gali atlikti išsamų tyrimą ir paskirti tinkamą gydymą.

Viduriavimas

Jei viduriavimas trunka ilgai, yra intensyvus arba lydi kraujavimą, tai gali reikšti žarnyno uždegimą, infekciją ar kitas būkles, dėl kurių gali prireikti gydytojo pagalbos.

Pilvo pūtimas

Pastebėtas staigus pilvo pūtimas, kuris nesumažėja arba lydi kitus simptomus, gali rodyti virškinimo sistemos sutrikimus, žarnyno obstrukciją ar kitas būkles, kurias tik gydytojas gali tinkamai įvertinti.

Svorio kritimas

Neaiškus ar staigus svorio kritimas, ypatingai pastebėtas kartu su kitais virškinimo sutrikimais ar simptomais, gali rodyti potencialias virškinimo sistemos problemas, tokias kaip įvairios ligos ar piktybiniai procesai. Būtina pasikonsultuoti su gydytoju dėl tolesnio tyrimo ir diagnozės.

Odos, gleivinių pokyčiai

Jei pastebite išorinius pokyčius, tokius kaip odos sausumas, pablyškimai arba pakitusi spalva, ar gleivinių pokyčius, tai gali signalizuoti apie įvairias virškinimo sistemos ar kitas sisteminės būklės problemas. Gydytojas gali atlikti išsamų tyrimą ir nustatyti tikslią diagnozę, bei reikalui esant pradėti tinkamą gydymą.

Atsiradęs bet koks darinys pilve ar pilvo odoje

Jei pastebėjote naujus arba nepaaiškinamus darinius, iškilimus ar iškrypimus pilvo srityje ar ant pilvo odos, tai gali reikšti potencialias pilvo organų ar odos būkles. Būtina pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti atitinkamus tyrimus.

Buvusi trauma pilvo srityje

Jei esate patyręs traumą pilvo srityje, net jei jaučiatės gerai arba simptomai neatsiranda iš karto, būtina kreiptis pas gydytoją. Pilvo trauma gali sukelti vidinių organų pažeidimus, vidinį kraujavimą ar kitas komplikacijas, kurias tik gydytojas gali įvertinti ir tinkamai gydyti.

P9 klinikos chirurgas yra kompetentingas specialistas sugebantis ne tik konsultuoti, skirti tyrimus bei tinkamą gydymą, bet ir galintis suteikti pirmąją pagalbą esant pilvo traumai: tinkamai perrišti žaizdą bei ją apdoroti, pašalinti siūles bei atlikti pūlinio atidarymą. Mūsų komanda yra patyrusi ir įgudusi šioje srityje, todėl galite pasitikėti mūsų gebėjimais suteikti jums visapusišką medicininę pagalbą ir gydymą.

Pilvo skausmas p9klinika vilniuje chirurgija

Kodėl svarbi pilvo organų echoskopija?

Pilvo organų echoskopija yra svarbi medicininė procedūra, kuri naudoja ultragarsu pagrįstą technologiją, kad vizualizuoti ir ištirti žmogaus pilvo organus. Ji yra naudojama įvairioms priežastims, įskaitant pilvo skausmo židinių aptikimą, patologijos nustatymą ir daugelį kitų diagnozavimo tikslų.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl yra svarbu atlikti pilvo organų echoskopiją yra pilvo skausmas ar diskomfortas pilvo srityje. Ši procedūra gali padėti identifikuoti galimus skausmo šaltinius, tokius kaip: tulžies akmenys, inkstų akmenys, uždegimas arba kitos struktūrinės ar funkcionalios pilvo organų anomalijos. Per echoskopiją gydytojas gali įvertinti organų būklę ir struktūrą bei gali pastebėti bet kokias neįprastas savybes ar pakitimus.

Be to, pilvo organų echoskopija gali būti naudojama nustatyti patologijas. Ji gali padėti nustatyti kepenų, tulžies pūslės, kasos, inkstų, blužnies ir kitų pilvo organų ligas, tokias kaip: cistos, navikai, uždegimai, cirozė ar kt. Pilvo organų echoskopija leidžia gydytojui anksti identifikuoti ir diagnozuoti ligas bei įvairius pakitimus pilvo srityje, taip suteikiant galimybę pradėti tinkamą gydymą laiku.

Pilvo organų echoskopija yra neinvazinė, saugi ir greita procedūra, kuri nereikalauja jonizuojančios spinduliuotės. Ji taip pat yra plačiai prieinama diagnostikos priemonė, kuri gali būti atlikta ambulatorinėje aplinkoje. Todėl echoskopija yra dažnai naudojama pradiniam tyrimui, nustatant galimas problemas, taip pat stebint gydymo efektyvumą ir siekiant įsitikinti, ar organizmas reaguoja tinkamai.

Kada kreiptis į greitąją med. pagalbą?

Į greitąją medicininę pagalbą labai svarbu kreiptis, kai pilvo skausmas ima stiprėti. Ūmus pilvo skausmas gali būti įvairių pagrindinių ligų, įskaitant apendicitą ar kitas rimtas pilvo problemas, dėl kurių reikia skubios medicininės intervencijos, požymis. Pilvo skausmas yra dažnas simptomas, susijęs su daugybe sveikatos sutrikimų. Tačiau kai skausmas yra stiprus, staigus ir lydimas kitų susijusių simptomų, jo nereikėtų ignoruoti. Greitosios medicininės pagalbos iškvietimas užtikrina, kad laiku gausite tinkamą priežiūrą, kad pašalintumėte galimą pagrindinę pilvo skausmo priežastį. Pavyzdžiui, apendicitas yra būklė, kuri dažnai pasireiškia stipriu pilvo skausmu, paprastai prasidedančiu netoli bambos, o vėliau pereinančiu į apatinę dešinę pilvo pusę.

Pilvo skausmas p9klinika vilniuje chirurgija

Laiku nepastebint apendicito jis gali progresuoti ir sukelti rimtas komplikacijas: nepakenčiamą pilvo skausmą, toksinį šoką, sepsį bei mirtį. Svarbu nepamiršti, kad nors apendicitas yra viena dažniausių patologijų, stiprus pilvo skausmas taip pat gali būti kitų rimtų būklių, į kurias reikia nedelsiant atkreipti dėmesį, požymis. Kreipdamiesi į greitosios medicinos pagalbos skyrių medicinos klinikoje, gausite prieigą prie medicinos specialistų, kurie specializuojasi skubios pagalbos srityje. Jie turi reikalingų žinių ir išteklių, kad įvertintų jūsų simptomus, atliktų diagnostinius tyrimus ir laiku suteiktų Jums tinkamą gydymą, išvengiant pasekmių.

Apibendrinant galima teigti, kad pilvo skausmas yra dažnas simptomas, galintis pranešti apie pagrindines sveikatos problemas ar ligas, susijusias su pilvu bei jo organais. Jūsų sveikata yra labai svarbi ir ja būtina nuolatos atsakingai rūpintis, todėl, jei patiriate pilvo skausmą ar susijusius simptomus, būtina laiku kreiptis į gydytoją chirurgą. Chirurgo žinios ir įgūdžiai leis tinkamai įvertinti jūsų būklę, atlikti reikiamus tyrimus ir sudaryti individualizuotą gydymo planą, kad išvengti tolimesnių galimų komplikacijų.

Dalinkitės straipsniu: